Duchovní sloužící ve farnosti

Historie duchovních sloužících ve farnosti


  • P. Patricius Schwingenschlägl - řeholník zrušeného kláštera 1786-1804
  • P. Jan Josef Czarda 1804 - 1806
  • P. Tomáš Svoboda 1806 - 1816
  • P. Josef Hrdlička 1816 - 1821
  • P. Karel Schmid 1822 - 1844
  • P. Josef Bitzan 1845 - 1851
  • P. Jan Šebele 1851 - 1860
  • P. Jan Špitálský 1860 - 1879
  • P. Jan Šinko 1879 - 1899
  • P. Ant. Lankmajer 1900 - 1907
  • Msgre. Václav Šílený 1907 - 1944
  • P. Jan Sukdol 1.9.1918 - kaplan, farářem od 1. 9. 1945 - 22.8.1953, kdy byl zatčen (od 12/1948 děkanem) 
  • Mon. František Votruba, farní víkář 1. 11. 1945 - 30. 11. 1945
  • P. Antonín Sedláček, administrátor 1. 9. 1953 - 31. 8. 1957
  • P. Ferdinand Klíma, administrátor 1. 2. 1958 - 31. 12. 1998
  • P. Ferdinand Klíma, výpomocný duchovní 1. 1. 1999 - 30. 6. 1999
  • P. Petr Plášil, administrátor 1. 1. 1999 - 30. 6. 2011
  • P. Ivo Prokop, administrátor 1. 7. 2011 - 13. 8. 2016
  • Ing. Pavel Poláček, trvalý jáhen - ustanovený ke službě 1. 9. 2014 - dosud
  • P. Ondřej Urbisz, administrátor 14. 8. 2016 - dosud