Farní dovolená 2018

03.09.2018

Předpokládám, že víte, že se v roce 2017 uskutečnila historicky první borovanská farní dovolená. Konala se v malé vesničce Travná v Rychlebských horách. Protože se nám tam moc líbilo, vyrazili jsme do Travné i letos. A to v týdnu od 9. do 15. července. Datum zní pěkně letně, ale počasí moc letní nebylo a tak nás občas trochu potrápilo deštěm a chladem. Ale nám to nevadilo. I tak jsme podnikali neustálé výlety jak do Polska, tak po Čechách. Navštívili jsme Národní park stolových hor, poutní místo Wambeřice, Paczkow, naší oblíbenou Borůvkovou horu, kde si děti nasbíraly borůvky a posléze si připravily krásný ovocný dort. Zavítali jsme také na zámek do Javorníku, do jeskyní Na Špičáku, do Zlatých dolů a v neposlední řadě do nádherného poutního místa Zlaté hory, kde jsme se plně zapojili do bohoslužby. Sloužením jak u oltáře, tak na kůru. Farní dovolená však není pouze o výletech a neustálém cestování. Našli jsme si čas i na vyčištění potoka v Travné, kam se děti chodily velmi rády osvěžit. Na společné hry na hřištích i v jídelně, na společnou přípravu a konzumaci jídla, na společnou bohoslužbu v krásném kostele v Travné, apod. Milým zpestřením pro nás byli mladí polští poutníci, kteří šli pěšky z Polska do Santiaga de Compostely a jeden večer a noc strávili s námi. Zážitků jsme za ten týden nasbírali celou řadu, a protože se všichni účastníci vyslovili pro opakování farní dovolené, bude se příští rok konat "Farní dovolená v Travné od 12. do 18. 8. 2019". My vás na ní srdečně zveme a budeme rádi, když se k nám přidáte.

LM